اخبار

نرخ وام مسکن در ایالات متحده چقدر است؟

[ad_1]

نرخ وام مسکن در ایالات متحده به بالاترین حد در دو سال گذشته رسیده است و می تواند به افزایش خود ادامه دهد، روندی که ممکن است فشار بیشتری را بر خریدارانی که برای اولین بار برای غلبه بر قیمت مسکن و عرضه محدود تلاش می کنند، بیشتر کند. .

به گزارش ساختمان آنلاین: به گزارش رویترز، نرخ وام مسکن با نرخ ثابت 30 ساله برای هفته منتهی به 10 فوریه به طور متوسط ​​3.69 درصد بود که 3.55 درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشت. نرخ های وام مسکن اکنون در بالاترین سطح خود از ژانویه 2020، اندکی قبل از شروع همه گیری است.

سام خاتر، اقتصاددان ارشد فردی مک، در بیانیه‌ای گفت: «عادی‌سازی اقتصاد همچنان ادامه دارد، زیرا نرخ وام‌های مسکن به بالاترین سطح خود از زمان شیوع بیماری رسیده است.» با توجه به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مبارزه با تورم بالاتر، احتمالاً در ماه های آینده نرخ وام مسکن به افزایش خود ادامه خواهد داد و سرمایه گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه آینده نرخ ها را نیم درصد افزایش دهد.

بر اساس نظرسنجی از افرادی که می گویند زمان خوبی برای خرید مسکن است، هزینه های بالاتر وام می تواند بر خریداران بالقوه مسکن که نسبت به بازار مسکن بدبین هستند، فشار بیاورد و در ژانویه به 25 درصد کاهش یافت که یک رکورد پایین است.

قیمت مسکن در سه ماهه چهارم سال 2021 به افزایش خود ادامه داد، اما با سرعت کمتری. متوسط ​​قیمت خانه برای یک خانواده گزارش شده است که 14.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که در سه ماهه سوم 15.9 درصد افزایش یافته است.

لارنس یون، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک گفت: «افزایش قیمت ها به خریداران خانه آسیب رسانده است و تعدادی از خانواده ها، به ویژه خریدارانی که برای اولین بار خرید می کنند، به طور فزاینده ای مجبور به ترک بازار خواهند شد.این مطلب را هم بخوانید  مالیات های سنگین بر خانه های خالی در ژاپن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا