اخبار

مالیات های سنگین بر خانه های خالی در ژاپن

[ad_1]

مقامات کیوتوی ژاپن می گویند مالیات یکسان بر خانه های خالی باعث افزایش عرضه خانه ها در این کشور و کاهش بافت فرسوده شهر می شود.

به گزارش ساختمان آنلاین: رسانه های ژاپنی گزارش دادند که مقامات شهر باستانی کیوتو ژاپن قصد دارند بر خانه های خالی مالیات وضع کنند.

مقامات شهر در حال آماده شدن برای مقابله با 15000 خانه متروکه هستند که به سرعت در حال خراب شدن هستند و در شهر به نام IKEA شناخته می شوند.

اکثر این خانه ها در ژاپن پس از مرگ مالکان و امتناع وراث از اجاره یا فروش آنها فرسوده می شوند، بنابراین بسیاری از مردم عمدا فروش چنین خانه هایی را به تاخیر می اندازند یا آنها را برای استفاده فرزندان یا نوه ها نگهداری می کنند. سال‌هاست که این خانه‌ها خالی از سکنه بوده و کسی در آن زندگی نمی‌کند.

هدف از طرح مالیاتی دولت ژاپن این است که چنین سازه هایی را قبل از اینکه در درازمدت غیرقابل سکونت شوند، نجات دهد. مقامات شهر کیوتو پیشنهاد می کنند از مالکان فعلی خانه بخواهند که هزینه ای را به شهرداری بپردازند تا این پول صرف بازسازی بافت فرسوده شهری کیوتو شود.

به گفته سازندگان این طرح، مشوق های مالیاتی می تواند منجر به اجاره یا فروش خانه های خالی در ژاپن شود.

مشکل محله IKEA در ژاپن گسترده است، جایی که جمعیت آن به 1500 نفر در روز کاهش می یابد و طبق داده های دولت، تا سال 2021، جمعیت ژاپن 630000 نفر کاهش یافته است.

آمارهای وزارت کشور ژاپن نشان می دهد که در مورد خانه ها، حدود 14 درصد از موجودی مسکن این کشور یا حدود 8.5 میلیون خانه تا سال 2018 خالی بوده است. بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی Numaro، این تعداد خانه های خالی ممکن است از 31 خانه بیشتر شود. درصد یا 22 میلیون جای خالی تا سال 2038.

اگر طرح مالیات کیوتو معرفی شود، اولین گام در مبارزه با خانه های خالی در ژاپن خواهد بود که به گفته کارشناسان می تواند به عنوان الگویی برای سایر دولت های محلی باشد.

هیرویوکی ناکاگامی، که مسئول سیستم مالیات بر خانه های خالی در ژاپن است، انتظار دارد که این امر در سراسر ژاپن گسترش یابد تا این خانه های خالی توسط دیگران سکونت کنند.

این مطلب را هم بخوانید  نشست تخصصی برنامه ریزی اجاره و مسکن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا