اخبار

اخبار ساختمان نرخ وام مسکن در ایالات متحده افزایش یافته است

[ad_1]

نرخ های وام مسکن در ایالات متحده به بالاترین حد دو سال اخیر رسیده است و می تواند به افزایش خود ادامه دهد، روندی که ممکن است توسط خریدارانی که برای اولین بار تلاش می کنند برای غلبه بر قیمت های بالاتر مسکن و عرضه محدود بیشتر تضعیف شود. فشار بیاورید

به گزارش بیلدینگ نیوز، نرخ وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت 3.69 درصد در هفته منتهی به 10 فوریه به طور میانگین 3.55 درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافت. نرخ وام مسکن اکنون اندکی قبل از شروع همه گیری به بالاترین سطح خود از ژانویه 2020 رسیده است.

سام خاتر، اقتصاددان ارشد فردی مک، در بیانیه‌ای گفت: «عادی‌سازی اقتصاد همچنان ادامه دارد، زیرا نرخ وام‌های مسکن به بالاترین سطح خود از زمان شیوع بیماری رسیده است.» با توجه به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مبارزه با تورم بالاتر، احتمالاً در ماه های آینده نرخ وام مسکن به افزایش خود ادامه خواهد داد و سرمایه گذاران انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه آینده نرخ ها را نیم درصد افزایش دهد.

هزینه های بالاتر وام می تواند بر خریداران بالقوه خانه تأثیر بگذارد بازار مسکن آنها بدبین هستند، فشار می آورند و طبق یک نظرسنجی از افرادی که می گویند زمان خوبی برای خرید خانه است، در ژانویه به 25 درصد کاهش یافت که یک رکورد پایین است.

افزایش دادن قیمت خانه در سه ماهه چهارم سال 2021 ادامه یافت اما کندتر بود. متوسط ​​قیمت خانه برای یک خانواده گزارش شده است که 14.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است که در سه ماهه سوم 15.9 درصد افزایش یافته است.

این مطلب را هم بخوانید  نرخ وام مسکن در ایالات متحده چقدر است؟

لارنس یون، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک، گفت که افزایش قیمت ها به خریداران خانه آسیب رسانده است و تعدادی از خانواده ها، به ویژه خریداران برای اولین بار، به طور فزاینده ای مجبور به ترک بازار خواهند شد.

ايسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا