اخبار

اخبار ساختمان صنعتی سازی ساختمان ها در کشور ضروری است

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: وعده دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی با روش سنتی امکان پذیر نخواهد بود بنابراین باید در زمینه صنعتی سازی ساختمان ها گام بردارد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد صدیف بدری در خصوص لزوم توجه به صنعتی سازی تولید ساختمان وی در کشور گفت: در صنعتی شدن ساختمان ها علاوه بر مسائل فنی، سرعت ساخت و ساز نیز افزایش می یابد که با توجه به اهمیت افزایش سرعت ساخت و عرضه، توجه کشور به این موضوع ضروری است. واحدهای مسکونی در شرایط فعلی از سوی دیگر با صنعتی شدن ساختمان ها، سبک سازی، زیباسازی و کاهش ضایعات مصالح ساختمانی، کاهش زمان بهره برداری و هزینه ها همراه است، بنابراین دولت باید به این حوزه توجه کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که روند ساخت مسکن باید صنعتی شودوی افزود: با توجه به اینکه مراحل اولیه فرآیند صنعتی سازی ساختمان در کشور هزینه بر خواهد بود، ابتدا دولت باید از آن حمایت کرده و فرهنگ سازی مناسبی داشته باشد و مردم از مزایای این امر مطلع شوند تا سازندگان بخش خصوصی به مرور زمان. ” و میکرو از این طریق جذب شده است تا در نهایت کیفیت ساخت واحدهای مسکونی افزایش یابد و ضایعات مصالح ساختمانی و منابع ملی کاهش یابد.

وی افزود: عمده کشورهای خارجی به این موضوع می پردازند صنعتی سازی ساختمان ها توجه کنید و ساختمان های آنها را اینگونه بسازید. البته در پروژه مسکن مهر نیز اقداماتی در این زمینه انجام شد که متاسفانه ادامه پیدا نکرد. این موضوع باعث شده تا ما شاهد اقدامات خاصی در این زمینه نباشیم.

این مطلب را هم بخوانید  صدور پروانه ساخت در بافت فرسوده ۲ ماه طول کشید + تعداد تسهیلات نوسازی

ساختن یک میلیون خانه در سال به روش سنتی امکان پذیر نیست

بدری تاکید کرد: وعده دولت برای ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی با ساخت و ساز سنتی امکان پذیر نخواهد بود. بدون شک برای گام برداشتن در زمینه صنعتی شدن ساختمان ها باید از تجربیات کشورهای موفق و توسعه یافته در کنار بهره مندی از توانمندی نیروی انسانی کشور استفاده کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس نمی تواند دولت را ملزم به ساخت واحدهای مسکونی به صورت صنعتی کند، اما می تواند مشوق هایی مانند وام کم بهره، امتیاز پروانه ساختمانی و خدمات زیربنایی برای انبوه سازان در نظر بگیرد. . هدایت کردن.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر مصالح ساختمانی بسیار خوبی برای صنعتی شدن ساختمان ها در کشور در حال ساخت است اما هنوز ساخت واحد مسکونی به صورت صنعتی در کشور آغاز نشده است. بنابراین ما امیدواریم در سال های آینده. دولت هم باید در حوزه انتخابیه گام های جدی بردارد.

بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا