اخبار

اخبار ساختمان ساخت چهار میلیون واحد مسکونی از برنامه عقب افتاد

[ad_1]

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر از زمان بندی ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال عقب هستیم.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا رضایی کوچی درباره آخرین وضعیت و پیشرفت پروژه نهضت ملی مسکنبیان کرد: یک وزارت راه و شهرسازی نمی تواند چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال یا به همان اندازه بسازد. طرح نهضت ملی مسکن همه دولت و دولت باید با هم همکاری کنند اما متاسفانه در حال حاضر هماهنگی مناسبی بین دستگاه ها برای اجرای این طرح وجود ندارد.

وی ادامه داد: شهرداری، بانک ها، وزارت اقتصاد، وزارت صمت و … از جمله دستگاه های مهم در این زمینه هستند که باید با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی اقدام کنند. وزیر صمت باید موضوع تامین مصالح ساختمانی و ایجاد شرایط ثابت در قیمت مصالح ساختمانی را پیگیری کند. وزارت اقتصاد باید پیگیر امکان پیش فروش مسکن از طریق بورس باشد. این مقررات و الزامات فراتر از اختیارات و مسئولیت های وزارت راه و شهرسازی است.

رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه انتظار داریم جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور برگزار شود تا این موضوعات توسط عالی ترین مقام دولتی پیگیری شود، گفت: جلسه شورای عالی مسکن باید تشکیل شود. هر دو هفته یکبار برگزار می شود و رئیس جمهور باید همه دستگاه ها را برای رفع مشکلات اجرای طرح نهضت ملی مسکن ردیف کند و جلسات شورای عالی مسکن تلنگری برای دستگاه های اجرایی معطل یا ضعیف باشد. انجام وظایف خود .

رضایی کوچی افزود: تاکید ما بر تفکیک وزارت راه و شهرسازی است و معتقدم برای تسریع در ساخت و اجرای طرح نهضت ملی مسکن، وزارتخانه مستقلی تشکیل شود و این تصمیم بسیار موثر است. ” در حال حاضر مسائل هوانوردی، راه، راه آهن و دریا با مسائل شهرسازی و مسکن عجین شده است و وظایف این وزارتخانه بسیار سنگین است و هیچ وزیری نمی تواند همه امور را همزمان انجام دهد و همه امور را مدیریت کند. مناطق.

این مطلب را هم بخوانید  مهلت ثبت نام مجردان در طرح نهضت ملی مسکن تمدید شد

وی با اشاره به پیشرفت این پروژه نسبت به زمان بندی، تاکید کرد: متاسفانه اکنون برنامه زمان بندی شده است. ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال ما عقب هستیم.

رئیس کمیسیون عمران در مورد ورود شرکت ها و کشورهای خارجی به پروژه نهضت ملی مسکن وی گفت: نیازی به رفتن به کشورهای خارجی نیست. دولت باید در این پروژه مشخص کند که قرار است ساختمان بسازد یا دستور ساخت چهار میلیون واحد مسکونی را بدهد.

وی ادامه داد: معتقدم دولت باید در این زمینه سیاست گذاری کند، قرار نیست دولت سازنده باشد، باید امکانات و زمین بدهد و بازار مصالح را کنترل کند، در این شرایط مردم باید خانه های خود را بسازند. بنابراین ما نیازی به ترکیه و چین نداریم و با ظرفیت هایی که در قانون پیش بینی کرده ایم می توانیم این پروژه را اجرا کنیم.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه هیچ مذاکره ای برای انتقال فناوری از کشورهای خارجی نداشتیم، گفت: برخی تنها به دنبال واردات مواد از کشورهای خارجی هستند در حالی که مجلس با این اقدام مخالف است.

ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا