اخبار

اخبار ساختمان دلایل افزایش قیمت مسکن چیست؟

[ad_1]

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: بیش از 50 درصد نیازهای انباشته مسکن متعلق به دهک های پایین جامعه است و در حال حاضر 70 درصد نیاز مسکن در 11 کلانشهر متمرکز است.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم تعادل عرضه و تقاضا در چند سال گذشته منجر به افزایش قیمت مسکن شده است، گفت: قیمت ساخت و ساز مصالح به ویژه سیمان و فولاد و عدم همکاری بانک ها از جمله عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم در ایجاد وضعیت مسکن امروز را نباید نادیده گرفت.

وی گفت: در حال حاضر با کمبود بیش از چهار میلیون واحد مسکونی در کشور مواجه هستیم. برای رفع این مشکل طرح افزایش تولید مسکن را تصویب کرد.

نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان اینکه در قانون مصوب مجلس که برای اجرا نیز ابلاغ شده، دولت مکلف شده سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازد، افزود: بیش از 50 درصد نیاز انباشته مسکن متعلق به دهک های پایین جامعه هستند و در حال حاضر 70 درصد نیاز مسکن در 11 کلانشهر متمرکز شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس صنعت ساختمان را موتور محرکه اقتصاد کشور دانست و افزود: این صنعت می تواند به اشتغال زایی در کشور کمک کند و همه دستگاه ها به ویژه وزارت راه و اقتصاد باید اجرای آن را پیگیری کنند. قانون جهش تولید مسکن».

رضایی کوچی با بیان اینکه قانون جهش تولید مسکن یکی از مترقی ترین قوانین مصوب مجلس است و تمامی مولفه های لازم برای تامین مسکن در آن دیده شده است، اظهار داشت: قانون جهش تولید مسکن در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود.

این مطلب را هم بخوانید  دانش املاک: میلگرد تخت چیست؟

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا