اخبار

اخبار ساختمان آیا اجاره بهای خانه در ایالات متحده همچنان افزایش می یابد؟

[ad_1]

اجاره خانه در شهرهای پرجمعیت آمریکا تا 40 درصد افزایش یافته است و کارشناسان هشدار می دهند که این روند ممکن است ادامه یابد.

به گزارش بیلدینگ نیوز، CBS News گزارش داد در حالی که در سال 2012، قیمت اجاره در سراسر ایالات متحده به طور متوسط ​​14 درصد در شهرهای شلوغ افزایش یافت. این رقم تا 40 درصد افزایش یافته است که یکی از عواملی است که در افزایش بی سابقه تورم در ایالات متحده در دهه های اخیر نقش داشته است.

هزینه اجاره خانه افزایش چشمگیری در مناطق مختلف ایالات متحده از جمله نیویورک، فلوریدا و تگزاس وجود داشته است. میانگین افزایش ماهانه اجاره بها در آمریکا چهارده درصد گزارش شده است در حالی که این افزایش به ویژه در شهرهای پرجمعیت بسیار بیشتر بوده و در برخی موارد به چهل درصد نیز رسیده است.

نگرانی شهروندان آمریکایی این است که کارشناسان هشدار داده اند که اجاره خانه در این کشور هنوز جای افزایش بیشتر دارد و امسال ده درصد افزایش خواهد یافت.

افزایش اجاره بهای مسکن در آمریکا تورم در ایالات متحده در سال های اخیر چالش دیگری برای دولت بایدن بوده است.

کدام شهرهای آمریکا بیشترین افزایش اجاره بها را داشته اند؟

بیشترین افزایش اجاره خانه در یکی از شهرهای بزرگ آمریکا در آستین، تگزاس، 40 درصد افزایش داشته است، و در مناطق دیگر، مانند نیویورک، نیوجرسی، با 35 درصد، میامی و وست پالم بیچ، 34 درصد، و جیسون ویل، فلوریدا و پورتلند، اورگان، 30 درصد افزایش یافته است. به ترتیب یک و بیست و نه. درصد افزایش یافت.

این مطلب را هم بخوانید  عبدالجلال ایری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی: مجلس پیگیر مسائل قیمتی «مصالح ساختمانی» است.

هزینه بالای داشتن خانه در ایالات متحده و بازپرداخت آن وام مسکن در آمریکا از جمله عوامل افزایش اجاره بها اعلام شده است.

در سال دوهزار و بیست افزایش اجاره بها در نقاط مختلف آمریکا تک رقمی بود و حالا این افزایش دو هزار و بیست و یک برای خیلی ها تعجب آور بود.

از سوی دیگر، بیشتر کمک‌های مالی دولت آمریکا به شهروندان خود در دوران کرونا برای کاهش آسیب‌های ناشی از تعطیلی کسب‌وکارها منقضی شده است و این موضوع باعث کاهش توان مالی آنها نیز شده است.

آینده بازار مسکن اجاره ای آمریکا از دیدگاه اقتصاددانان

اقتصاددانان انتظار دارند قیمت اجاره بها در کشور همچنان افزایش یابد و در نهایت در حد مشخصی باقی بماند، زیرا قدرت اقتصادی برای پرداخت اجاره بها نیز سطح مشخصی دارد و پس از آن امکان افزایش بیشتر وجود نخواهد داشت. همچنین اگر شهروندان توانایی مالی اجاره خانه در شهر خاصی را نداشته باشند، مجبور به نقل مکان به شهرهای دیگر می شوند و مهاجرتی که از برخی شهرهای آمریکا به شهرهای دیگر در دوران کرونا آغاز شده است ادامه خواهد داشت و این بار دلیل مهاجرت، اجاره مسکن است.

بازار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا