ساختمان

30 درصد مدارس خوزستان نیاز به مقاوم سازی دارند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، علی قربانی شامگاه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: حدود ۶۵۰۰ فضای آموزشی در استان خوزستان وجود دارد که شامل ۳۰ هزار کلاس درس است.

وی با بیان اینکه 30 درصد این مدارس نیاز به مقاوم سازی دارند، گفت: هم اکنون 547 پروژه ساخت فضاهای آموزشی در استان خوزستان در دست اجراست که شامل 2 هزار و 291 کلاس درس است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان در خصوص اعتبارات این اداره کل اظهار داشت: امسال بیش از 200 میلیارد تومان اعتبارات استانی، 150 میلیارد تومان اعتبارات ملی و 200 میلیارد تومان کمک های خیرین داشته ایم.

قربانی گفت: با اعتبارات دولتی در سطح استانی و کشوری، امسال در سه سال گذشته تقریباً دو برابر شده ایم.

وی گفت: در مهرماه امسال 254 پروژه با 860 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد تومان به دانش آموزان تحویل داده شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان با اشاره به دستور استاندار برای تحویل بیش از هزار کلاس درس در سال جاری، گفت: در بهمن ماه امسال 142 پروژه با 471 کلاس درس با اعتباری بالغ بر 102 میلیارد تومان، مجموع این پروژه را در بر می گیرد. در دو در مهر و بهمن ماه بیش از 1300 کلاس درس با اعتبار 232 میلیارد تومان وجود داشت که رکورد استانی و کشوری بود و امیدواریم وضعیت مطلوب تری برای فضای آموزشی استان ایجاد کند.

قربانی تصریح کرد: برای مهرماه سال آینده 174 پروژه با 802 کلاس درس به بهره برداری خواهیم رساند.

وی در خصوص تجهیزات مورد نیاز دانش آموزان مدارس استان خوزستان افزود: امسال بیش از 100 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات اختصاص داده ایم و تجهیزات اصلی مورد نیاز و خریداری شده شامل 4000 دستگاه کولر و 20000 میز و نیمکت جدید همگی است. که از استان هستند.» تهیه و خریداری شد.

این مطلب را هم بخوانید  ارزیابی عددی و آزمایشگاهی تیرهای مقاوم شده در محل اتصال با CFRP

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان تصریح کرد: با کار جدیدی که در راستای حمایت از اشتغال استان انجام شده است، 20 هزار میز و نیمکت آسیب دیده توسط دانش آموزان دبیرستانی تعمیر شد و با صرفه جویی در هزینه ها توانستیم یک سوم هزینه ها را برگردانیم. هزینه برای مدارس

وی افزود: همچنین توانستیم 1000 دستگاه رایانه، 1500 دستگاه فتوکپی، بیش از 300 دستگاه کولر آبی و سایر تجهیزات اداری را با اولویت مناطق محروم خریداری و بین مدارس توزیع کنیم.

قربانی گفت: در خصوص تعمیر مدارس در سال جاری با اولویت مناطق حاشیه شهر اهواز بیش از هزار کلاس درس با اعتباری حدود 16 میلیارد تومان که این تعداد معادل کل اعتبار برخی استان ها است انجام شد.

وی با اشاره به عدم وجود مدرسه در مهدیس گفت: با برنامه ریزی انجام شده تا مهرماه سال آینده کل نیاز استان تامین می شود و برای سایر مناطق حاشیه شهر اهواز نیز برنامه داریم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان افزود: میزان خسارت سیل به مدارس 113 مدرسه بود که 78 مدرسه نیاز به تعمیر و مابقی نیاز به تعمیر داشت که 333 کلاس درس تعمیر و 125 کلاس درس احداث شد. شد.

قربانی بیان کرد: طبق صحبت های انجام شده با وزارت نفت 50 میلیارد تومان برای تعمیر و تجهیز این 78 مدرسه داده شد و این مدارس به طور کامل تعمیر و تجهیز شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا