ساختمان

۱۱ بیمارستان تهران روی گسل های اصلی قرار دارند

[ad_1]

هفتمین نشست تخصصی مدیریت بحران با عنوان «حفاظت از زیرساخت های حیاتی و حساس شهری در برابر تهدیدات، الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل» با حضور مدیران شهری و پدافند غیرعامل، اعضای ستادهای مدیریت بحران منطقه و تعدادی از دانشجویان دانشگاه ها و دانشگاه ها برگزار شد. و مراکز تحقیقاتی با همکاری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و معاونت هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در سالن آمفی تئاتر این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در این نشست تخصصی موضوعاتی از جمله «زیرساخت ها و تأسیسات خدمات شهری در معرض خطرات طبیعی شهر تهران، تهدیدات احتمالی زیرساخت های شهر تهران و اقدامات لازم برای پدافند غیرعامل در برابر این تهدیدات». چالش ها و فرصت های پیش رو در خصوص رعایت الزامات پدافند غیرعامل در زیرساخت های شهر تهران، رسالت شهرداری در پایداری زیرساخت های شهری.

بر اساس این گزارش، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در تشریح وضعیت تاسیسات زیربنایی و خدمات شهری در معرض خطرات طبیعی در شهر تهران گفت: خسارت به زیرساخت ها چندین برابر خسارت اولیه است.

احمد صادقی در تحلیل وضعیت موجود گفت: زیرساخت های شهر تهران به دو دسته بحرانی و حساس تقسیم می شوند که توجه به آسیب پذیری آنها بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه 80 کیلومتر مربع پهنه گسلی در تهران وجود دارد که 47 کیلومتر آن در سطح شهر است، افزود: در این بین 11 بیمارستان روی پهنه گسلی اصلی تهران ساخته شده است که باید آسیب پذیری آن ها بررسی شود.

این مطلب را هم بخوانید  مقاوم سازی تیر های T شکل با الیاف کامپوزیتی CFRP

صادقی افزود: سازمان های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران در مقابله با بلایا نقش مهمی دارند و در عین حال آگاهی مردم باعث مطالبه گری و حساسیت شهروندان و مسئولان می شود.

در این جلسه اسدالله کریمی معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور در سخنانی با بیان اهمیت اجرای طرح های پدافند غیرعامل در شهر تهران گفت: حفاظت از زیرساخت های شهری و حفاظت از مردم در برابر تهدیدات دو هدف اصلی است. پدافند غیرعامل.”

کریمی افزود: در اجرای طرح های عمرانی و شهری از جمله برنامه اسکان اضطراری و توسعه خطوط مترو باید ملاحظات پدافند غیرعامل پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه بررسی تهدیدها و آسیب پذیری ها در چند محله شهر تهران به صورت آزمایشی برای شناسایی تهدیدها و فرصت ها و برنامه ریزی بر اساس آن انجام شده است، افزود: شهرداری تهران می تواند در این زمینه الگویی برای شهرهای دیگر باشد.

معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد: آگاهی مدیران و ایجاد حساسیت و تعیین نقش برای مردم و همچنین آموزش و برگزاری مانور در حوزه پدافند غیرعامل بسیار ضروری و مهم است.

بیمارستان در تقویت عیب

منبع: TDMMO

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا