ساختمان

کم فروشی و تعطیلی تولید بتن توسط برخی کارخانه ها

[ad_1]

مصطفی احمدوند خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات بتن 22 سال است که بر اساس ارتباطی که بین صنعت و دانشگاه ایجاد شده است، تلاش می کند تا استانداردی برای تولید بتن استاندارد ایجاد کند.
وی گفت: سازمان ملی استاندارد ایران پس از 22 سال تلاش در سال 94 قوانین تولید بتن را با استانداردهای لازم تصویب کرد.

وی افزود: در چشم انداز 20 ساله این مرکز تلاش کرده ایم صنعت بتن و ساخت و ساز بتن را به استانداردهای جهانی نزدیک کنیم؛ زیرا معتقدیم با استانداردسازی بتن کیفیت ساخت و ساز در کشور افزایش خواهد یافت. تولید

احمدوند با اشاره به اینکه چشم انداز 20 ساله استانداردسازی بتن دارای 9 محور و شامل 7 سیستم شن و ماسه، سیمان، آب و مصالح، مصالح بتن و فرآورده های بتنی است، افزود: معتقدیم بازرسی بتن باید در تولید بتن لحاظ شود. بتن.” فرم خاص باید تاکید شود. زیرا در صورت وجود سیستم بازرسی و بازدید از کارخانه های بتن قطعا به استانداردهای لازم در تولید بتن خواهیم رسید و به آن نزدیک خواهیم شد.

وی با بیان اینکه استاندارد ویژه بتن آماده مصوب سال 94 سازمان ملی استاندارد ایران تغییر کرده است، اضافه کرد: وجود و اجرای آن ضروری است اما متاسفانه بسیاری از کارخانه ها این استانداردها را رعایت نمی کنند.

تولید - بتن - آرماتور - افزایش

رئیس مرکز تحقیقات بتن تصریح کرد: عدم اجرای این استانداردها به چند دلیل است: عدم رعایت ارزش های انسانی، نداشتن وجدان کاری و اخلاق حرفه ای، قانون شکنی و عدم رعایت استانداردهای ملی.

احمدوند تاکید کرد: منافع گروه هایی مانند انجمن سازندگان بتن آماده باعث شده تا این انجمن دلایلی را در اختیار موسسه استاندارد قرار دهد تا برخی از استانداردهای مورد نیاز قانون تولید بتن آماده را حذف کند.

این مطلب را هم بخوانید  ارزیابی عددی و آزمایشگاهی تیرهای مقاوم شده در محل اتصال با CFRP

وی ادامه داد: انجمن بتن آماده با این عنوان که این بازنگری می تواند منجر به حمایت از تولیدکنندگان شود، از موسسه استاندارد درخواست بازنگری در این قوانین کرده است.

احمدوند افزود: سه موردی که درخواست حذف از قانون شد چک لیست کامیون های بتن، حذف ایزو توسط کارخانه ها و ارتقای ماشین آلات و حذف آب به سیمان برای تهیه بتن وزنی است. ;” چون می گویند آب را باید به صورت فله ای به سیمان اضافه کرد، در حالی که استاندارد این است که به وزن آب اضافه شود. ‌

وی با اشاره به اینکه تنها یک موسسه استاندارد استانی در استان سمنان به برگزاری دوره های آموزشی رایگان استانداردسازی تولید بتن پاسخ مثبت داده است، گفت: آمار دقیقی از میزان تولید بتن به صورت استاندارد وجود ندارد؛ زیرا عدد صحیح است. تا زمانی که بازرسان به این واحدهای تولیدی مراجعه نکنند، استخراج نخواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات بتن یکی از استانداردهای تولید بتن را چرخش آب و سیمان در میکسرها به مدت 3300 دور در دقیقه یعنی 90 دقیقه عنوان کرد تا بتن بادوام و استاندارد تولید شود. رشد نمی کند. ‌

احمدوند تصریح کرد: عده ای علاقه ای به قانون سال 94 ندارند که برای تولید بتن آماده باشند.

وی افزود: وزن یک متر مکعب بتن 2400 کیلوگرم است و یک کامیون 7 متر مکعبی بتن می تواند آن را به هر جایی حمل و حمل کند، اما متاسفانه برخی واحدها با پمپاژ آب به زمین کمتر از 4 کیلوگرم وزن دارند. این نوعی تولید کم خیانت، خیانت و غرق شدن است.

این مطلب را هم بخوانید  یک چهارم مدارس لرستان نیازمند بازسازی و بازسازی هستند

رئیس مرکز تحقیقات بتن تصریح کرد: این روش تولید بتن نه مقاومت لازم را خواهد داشت و نه دوام لازم را خواهد داشت و پس از خشک شدن بتن، بتن داخل آن ترک خورده و سپس برای مدت کوتاهی از بین می رود. “

منبع: سما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا