ساختمان

پانل های کامپوزیت؛ راه حل سریع مسکن در مناطق زلزله زده

[ad_1]

انجمن بازرگانان ایرانی-کانادایی آمادگی خود را برای آوردن فناوری ساخت پانل های کامپوزیت برای ساخت سریع واحدهای مسکونی در منطقه زلزله زده کرمانشاه اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز، در همین راستا محمد رادمهر – مدیر اجرایی کانادا – اعلام کرد: متاسفانه زلزله اخیر غرب ایران که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از هموطنان شد، ضرورت استفاده ایران از فناوری های نوین را نشان می دهد. همچنین بیش از آنکه ایران را مقصد کالاهای کانادایی بدانیم، در تلاش هستیم تا در گسترش چرخه تولید سهیم باشیم.

وی گفت: انجمن بازرگانی کانادایی-ایرانی در مذاکراتی با چند شرکت فعال زیر نظر سازمان توسعه و تحقیقات ملی کانادا توانسته است با صادرات چندین فناوری به ایران موافقت کند. فناوری هایی که در حال حاضر در کانادا مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله دستگاه های جدید ساخت پانل های کامپوزیت، مزایای زیادی مانند سرعت ساخت بالا، وزن سبک بالا که امنیت در هنگام زلزله، سازگاری با هر شرایط آب و هوایی، صرفه جویی در مصرف انرژی و مقاومت بالا را فراهم می کند، دارند.

پانل کامپوزیت - تقویت - اضافه

وی در خصوص زمان مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی با استفاده از این پنل‌ها، گفت: پس از بررسی کارشناسی توسط کارخانه‌های صاحب فناوری، باید گفت قابلیت ساخت بیش از 15 هزار واحد مسکونی در مدت 60 هفته از جمله ارسال ماشین‌آلات با فناوری لازم. ، ممکن است.” . این نوع فناوری فقط در قالب پتنت و مالکیت جهانی در اختیار کانادا قرار دارد و این شرکت با انجمن بازرگانی ایران و کانادا موافقت خود را برای بازسازی غرب ایران اعلام کرده است.

این مطلب را هم بخوانید  ۱۱ بیمارستان تهران روی گسل های اصلی قرار دارند

به گفته وی، این فناوری سابق پیش از این پس از زلزله در آن کشورها در پروژه هایی در کانادا، آمریکا، قطر، بحرین، مکزیک و هائیتی اجرا شده و در برخی از این کشورها نیز در حال اجراست.

رادمهر با اشاره به موضوع آب گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در سال های اخیر به وجود آمده، بحران آب در جنوب ایران است که انجمن توانسته است فناوری شیرین سازی بی نظیری را برای ایران به دست آورد. این فناوری متعلق به یکی از شرکت های تحت پوشش سازمان توسعه و تحقیقات کانادا می باشد که پس از بررسی ها و بررسی های لازم، در جنوب ایران به طور کامل عملیاتی می شود.

وی استفاده از سامانه خورشیدی برای تامین برق را یکی از ویژگی های منحصر به فرد این فناوری دانست و گفت: یکی از مناسب ترین مناطق برای استقرار این فناوری منطقه چابهار است که امیدواریم با توجه به شرایط موجود در ایران نیز مورد استفاده قرار گیرد. نیازهای این فناوری است.” .

به گفته وی، بر اساس توافقات انجام شده، طرف کانادایی نیز خواهان مشارکت در این پروژه است و برای این منظور هیچ هزینه ای بابت انتقال آن دریافت نمی کند، اما لازم است تضمین های لازم برای اجرای کامل آن ارائه شود.

منبع: بنا نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا