ساختمان

همزمان بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در سراسر کشور برگزار شد

[ad_1]

بیستمین مانور سراسری «زلزله و ایمنی» صبح امروز همزمان با سراسر کشور با زنگ خطر زلزله و ایمنی در مدارس سراسر کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، این مانور به صورت نمادین در شهر کرج با رویکرد “مدرسه ایمن – جامعه تاب آور” توسط پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با همکاری سازمان مدیریت بحران کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان صدا و سیما و جمعیت هلال احمر برگزار شد.

مقاوم سازی مانور زلزله
این مانور سراسری با هدف آشنایی و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و اهالی محل نسبت به زلزله و آماده سازی آنان برای واکنش صحیح و سریع نسبت به آن و همچنین نحوه مقابله با زلزله با حفظ آرامش روانی اجرا شد. حضور و مشارکت بیشتر مردم درآمد.
ایجاد جامعه ایمن و تاب آور و کاهش خسارات و خسارات ناشی از زلزله از دیگر اهداف اجرایی بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی بود که با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: محمدکاظم جعفری مدیر عامل سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد. موسسه بین المللی تحقیقات زلزله علوم و مهندسی زلزله: شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر و مدیران استان البرز با حضور بیش از 12 میلیون دانش آموز از 31 استان کشور برگزار شد.

کامبد امینی حسینی، دبیر علمی مانور سراسری زلزله و ایمنی، روند برگزاری مانور امسال را در دو بخش مدرسه و محله دسته بندی کرد و اعلام کرد: روند برگزاری مانور امسال که برای اولین بار در استان البرز برگزار شد. ، در دو قسمت مدرسه و محله ای است که تمامی مدارس طبق روال سال های گذشته مانورهای معمول ایمنی در برابر زلزله را انجام داده اند و مشارکت مردم در قالب محله مرکزی رویکرد جدید این است. مانور سال

این مطلب را هم بخوانید  خطر تخریب حدود یک چهارم مدارس تهران / بیش از 1000 واحد آموزشی در شهر تهران در بافت فرسوده قرار دارند.

مقاوم سازی مانور زلزله
کامبد امینی حسینی ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به بازخوردهای دریافتی از روند اجرای مانور در سال های گذشته، کمیته راهبری مانور تصمیم گرفت از سال 1395 برنامه مانور را به محلات مجاور مدارس گسترش دهد تا مشارکت مردمی در این برنامه جلب شود. ” بودن. در این برنامه مدارس ایمن در برابر زلزله به عنوان پایگاه مدیریت بحران محلی در سطوح محلی و واحدهای محله ای عمل می کنند. از این رو رویکرد این مانور در سال های اخیر اجرای برنامه «مدرسه ایمن – جامعه تاب آور» بوده است.
قابل ذکر است که این مانور در سال ۱۳۷۵ به پیشنهاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در مهدکودک ها و دبستان های تهران اجرا شد و از سال ۱۳۷۸ در سراسر کشور گسترش یافت. همچنین به منظور برگزاری بهتر مانور، تفاهم نامه ای در سال 1381 بین وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، کشور و آموزش و پرورش و همچنین جمعیت هلال احمر و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منعقد شد. . که بر تداوم، گسترش و گسترش فعالیت های جهانی زلزله و مانور ایمنی تاکید کرد. امسال مانور سراسری زلزله و ایمنی برای اولین بار در شهر کرج با حضور مردم و اهالی محلات برگزار شد.

منبع: iiees.ac.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا