ساختمان

مقاومت ساختمان‌های جدید در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه; تهدیدی که تبدیل به فرصت شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، پس از زلزله 21 آبان ماه سال گذشته بسیاری از واحدهای روستایی و شهری دچار خسارت شدند و استان کرمانشاه این تهدید را به فرصتی برای بازسازی سایر واحدهای فرسوده استان تبدیل کرد. مناطق روستایی پس از زلزله 6.4 ریشتری هیچ آسیبی به سازه های بازسازی شده وارد نکردند و تنها برخی از واحدهای تعمیری نیاز به تعمیرات جزئی داشتند.

به گفته مردم مناطق زلزله زده، با وجود شدت زلزله 13 آذر، واحدهای مسکونی مقاوم سازی و بازسازی شده هیچ خسارتی ندیده اند و این در حالی است که برخی از رسانه های معاند از تخریب واحدهای بازسازی شده خبر می دهند.

در پی زلزله سال گذشته، ساخت 35 هزار واحد روستایی و شهری در مناطق زلزله زده آغاز شد و با تلاش سپاه پاسداران و نیروهای جهادی، بازسازی مناطق روستایی تا پایان امسال به پایان می رسد. است.

خسارت زلزله اخیر در استان کرمانشاه به 250 واحد روستایی فرسوده و تعمیر شده

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در زلزله استان کرمانشاه گفت: بر اساس برآوردهای بنیاد مسکن در پی زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذرماه در استان کرمانشاه 250 واحد روستایی آسیب دیدند و واحدهای بازسازی شده آسیبی ندیدند.

رضا خواجه هایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه زلزله اخیر استان کرمانشاه همانند مناطق زلزله زده 11 سال گذشته بوده و 80 تا 85 درصد واحدهای این مناطق بازسازی شده است، بنابراین با توجه به اینکه به ارزیابی های کلی، هیچ واحد بازسازی شده پس از زلزله دومی تخریب نشده است.

زلزله کرمانشاه - مقاوم سازی فاضیر

وی با بیان اینکه در زلزله 6.4 چهارم آذر به 250 واحد روستایی خسارت وارد شد، بیان کرد: در این زلزله 12 روستا شامل چهار روستای قصرشیرین و 9 روستای گیلانغرب آسیب مستقیم دیدند.

خواجه با اشاره به اینکه چهار واحد تجاری فرسوده در پی زلزله اخیر سرپلذهاب تخریب شده است، گفت: با توجه به اینکه واحدهای بازسازی شده در زلزله سال گذشته آسیبی ندیده اند، این نشان دهنده مقاومت این واحدها در برابر زلزله های شدید است.

این مطلب را هم بخوانید  اصول طراحی سگک بند BRB

وی با بیان اینکه به افرادی که در زلزله اخیر خسارت دیده اند نیز تسهیلاتی مانند زلزله سال گذشته پرداخت می شود گفت: تا زمانی که تسهیلات اعتبار داشته باشد به این افراد پرداخت می شود اما تا زمان تشکیل پرونده و کارهای اداری اعتبارات جدید پرداخت می شود. توسط دولت برای این خانواده ها تایید شده است.

تعدادی از واحدهای تعمیرات در مناطق زلزله زده کرمانشاه آسیب دیدند

نماینده مردم قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب در مجلس گفت: تعدادی از واحدهای تعمیراتی در مناطق زلزله زده پس از زلزله چهارم آذر آسیب شدیدی دیده اند.

فرهاد تجری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس گزارش دریافتی تعدادی از واحدهای تعمیراتی پس از زلزله چهارم آذرماه دچار ترک خوردگی شده اند.

وی بیان کرد: واحدهای ساختمانی به دلیل مقاوم سازی آسیبی ندیده اند.

تنها تعداد کمی از واحدهای قدیمی ثلاث باباجانی آسیب دیدند

فرماندار ثلاث باباجانی درباره خسارات زلزله 6.4 ریشتری اظهار داشت: در این زمین لرزه تعدادی از واحدهای مسکونی قدیمی آسیب دیدند و ستاد بازسازی ثلاث باباجانی که در کرمانشاه و کردستان است در حال ارزیابی و شناسایی منازل مسکونی و آسیب دیده است. واحدهای دامپروری

صادق خدادادی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با بیان اینکه آب شرب 18 روستای شهرستان ثلاث باباجانی بر اثر زلزله کدورت شد اظهار داشت: اکنون با تلاش نیروها مشکل آب شرب این شهرستان برطرف شده است. .

زلزله کرمانشاه - مقاوم سازی فاضیر

خدادادی از تخریب 6 واحد مرغداری و تلف شدن 15 راس دام سبک و سنگین در اثر زلزله هفته گذشته خبر داد و افزود: دو واحد دامداری در این زلزله به طور کامل تخریب و دیوارهای بیش از 12 خانه نیز ترک برداشت.

افشین کریمی فرماندار اسلام آبادغرب گفت: زلزله 13 آذرماه در اسلام آبادغرب خسارت جانی و مالی نداشته است.

محبت جمالی نیا با اشاره به اینکه واحدهای زلزله زده توسط مردم و یا بنیاد مسکن مطابق با استانداردهای روز در شهر ساخته می شود، خاطرنشان کرد: پس از زلزله اخیر، واحدهای ساختمانی و واحدهای تعمیراتی که بر اساس اجزای استاندارد ساخته شده اند. نابود نشده است.”

این مطلب را هم بخوانید  طبقه بندی خانه های سنتی ایران بر اساس رفتار لرزه ای آنها

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اینکه زلزله چهارم آذرماه در 18 کیلومتری این شهر رخ داد، اظهار داشت: این زمین لرزه در قصرشیرین و شهرستان قصرشیرین تلفات جانی و تخریبی نداشته است. واحدهای بازسازی شده گذشته نیز آسیبی ندیده است.

واحدهای ساخته شده در مناطق زلزله خیز در برابر زلزله مقاوم هستند

قائم مقام ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: نه تنها استان کرمانشاه بلکه برخی استان های دیگر نیز مقصر هستند، بنابراین اگر تمهیدات لازم اندیشیده نشود و استانداردهای لازم در نظر گرفته نشود. در سازه ها هر گونه لرزش باعث آسیب می شود.

علی فولادی با اشاره به اینکه واحدهایی که به صورت اصولی ساخته شده اند در زلزله چهارم آذر آسیب ندیده اند، افزود: البته طبیعی است که با لرزش ساختمان ترک های کوچکی ایجاد شود اما با بازدیدهای انجام شده، واحدهایی که پس از زلزله سال گذشته ساخته شده اند آسیب چندانی ندیده اند. ندیدم.

در زلزله چهارم دی هیچ ساختمان ویران شده ای وجود نداشت

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: زلزله چهارم آذرماه علیرغم طولانی بودن مدت زمان، با آمادگی مردم و اقدامات مناسب در زمینه بازسازی، تخریب 100 درصدی 4 مغازه در شهر را به همراه داشت. شهرستان سرپلذهاب. تلفات جانی گزارش نشده است.

مهرداد سالاری خاطرنشان کرد: در پی زلزله اخیر هیچ واحدی تخریب نشد، اما برخی از مردم به دلیل نگرانی ناشی از زلزله در چادر زندگی می کنند. پتو و بخاری برقی توزیع شد.

وی با بیان اینکه در زلزله چهارم آذر ساختمان مخربی وجود نداشت، تصریح کرد: بنیاد مسکن پس از زلزله سال گذشته به دست روستاییان رفت و با وجود پیشنهاد مقاوم سازی، استقبال خوبی از آن نشد، اما پس از زلزله چهارم آذر بر خلاف پارسال. ، مردم علاقه مند به تخریب هستند و واحدهای خود را مقاوم سازی می کردند.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: در پی وقوع زلزله چهارم آذرماه 600 واحد ظرفیت برای تخریب و بازسازی ایجاد شده است که در صورت افزایش این آمار آمادگی لازم وجود دارد.

این مطلب را هم بخوانید  خطر تخریب حدود یک چهارم مدارس تهران / بیش از 1000 واحد آموزشی در شهر تهران در بافت فرسوده قرار دارند.

زلزله کرمانشاه - مقاوم سازی فاضیر

زلزله اخیر 231 میلیارد تومان به استان کرمانشاه خسارت وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: بر اساس برآوردها در زلزله چهارم آذرماه 231 میلیارد تومان به استان کرمانشاه خسارت وارد شده است.

جلیل بالایی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اسکان اضطراری 635 خانوار در 12 روستا اظهار داشت: بسته غذایی 72 ساعته، چادر، وسایل گرمایشی و نایلون بین روستاییان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در زلزله اخیر 600 واحد مسکونی نیاز به بازسازی و نوسازی دارند و ساخت و ساز در نظر گرفته شده است، گفت: حدود 5000 واحد مسکونی نیاز به تعمیر دارند و باید امکانات لازم برای آنها فراهم شود.

بالایی با بیان اینکه خسارت زلزله چهارم آذر در مجموع 231 میلیارد تومان برآورد شده که مربوط به هشت دستگاه اجرایی است، تصریح کرد: حدود 81 هزار واحد تعمیراتی معادل 631 میلیارد تومان برای زلزله سال گذشته تسهیلات دریافت کرده اند. .

وی افزود: برخی از این واحدها در زلزله اخیر آسیب دیده اند و اقساط آن باید بازپرداخت شود و پیشنهاد ما به دولت این است که این مبلغ برای تمامی واحدهای تعمیری به مدت دو سال به تعویق بیفتد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه بیان کرد: از دولت خواسته شده تا 1609 میلیارد تومان تسهیلات باقی مانده قبل از زلزله سال 96 ارائه کند تا به تعویق بیفتد.

زلزله 6.4 ریشتری چهارم آذر با وجود اینکه زلزله نسبتاً شدیدی بود، اما با مقاومت یگان های بازسازی شده و گزارش نشدن خسارت در سال جاری، همکاری و تعامل دستگاه های مختلف و تلاش های سپاه جهادی و انقلابی صورت گرفت. ، به ویژه در مناطق روستایی.

اکنون مردم متوجه شده اند که می توانند با بازسازی و ساخت و ساز مطابق با استانداردهای تعریف شده از خسارات مالی جلوگیری کنند و در این صورت در صورت وقوع بلایای طبیعی مانند زلزله تنها دغدغه مسئولان امدادی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا