ساختمان

لزوم حمایت همه جانبه شهرداری از احیای بافت فرسوده

[ad_1]

یک کارشناس مسکن گفت: شهردار جدید تهران یک کارشناس شهری است که چاره ای جز محدودیت صدور پروانه ساختمانی ندارد. وی گفت: شهردار جدید پایتخت با رویکردهای توسعه پایدار خود به دنبال ایجاد محدودیت در روند صدور پروانه ساختمانی است اما باید مراقب بود که این امر موجب افزایش قیمت مسکن نشود.
به گزارش سما، محمدمهدی مافی عضو انجمن انبوه سازان استان تهران در گفت و گو با سما با اشاره به اقدام اخیر شهردار پایتخت برای جمع آوری کارگاه های عمرانی اضافی از پایتخت گفت: به دلیل کمبود با مشکلاتی مواجه هستیم. از نظر تخصیص بودجه، عدم توجیه سرمایه گذاری، بی اثر بودن پروژه و … راهی جز بستن آنها برای سیستم مدیریت شهری وجود ندارد و لذا تصمیم شهرداری برای جمع آوری آنها مطلوب و سودمند است. پایتخت خواهد بود.

وی ادامه داد: مسکن در ماه‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته است. وی در عین حال در خصوص سیاست های شهردار جدید تهران در حوزه ساخت و ساز گفت: شهردار جدید تهران در حال ساخت جایگاه کارشناسی است که شهر تهران را بر اساس توسعه پایدار و رعایت مولفه های زیست محیطی مدیریت می کند. ندارد.

یکی از اعضای هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهران با تاکید بر اینکه رویکرد جدید شهرداری تهران بدون شک حقوق شهروندی را حفظ و مسکن را در شهر تهران قابل سکونت خواهد کرد، تاکید کرد: این سیاست باعث افزایش قیمت مسکن در شهر تهران می شود.

مافی تاکید کرد: بر این اساس پیشنهاد می شود شهرداری تهران برای جلوگیری از این موضوع اقدامات عاجل برای تسریع در روند بهسازی بافت های فرسوده به منظور ایجاد تعادل انجام دهد و این امر تعدیل کننده باشد. و نقش کنترل کننده در قیمت مسکن.”

این مطلب را هم بخوانید  پیام وزیر کشور به مناسبت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

عضوهیئت مدیره انجمن انبوه سازان استان تهران تاکید کرد: در صورت عدم تسریع در روند بازآفرینی بافت های فرسوده همزمان با محدودیت صدور پروانه ساختمانی، شاهد لجام گسیختگی خواهیم بود. افزایش قیمت در بازار مسکن

منبع: سما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا