ساختمان

سازه های ضد انفجار مقاوم سازی افزایشی

[ad_1]

در اﺛﺮ م انفعال Freeing from ستاد آزاد Freeing میو from all. ين مو مو مو مو بسيا بسيا بسيا متر متر متر ك باشد باشد كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند كند کارشناسان شرکت اضافی توانایی تحلیل و طراحی سازه های ضد انفجار مقررات معتبری دارند. یکی از زمینه های این شرکت است تقویت بخش‌های مختلف سازه مانند دیوارهای بتونی آرمه، دال‌ها، عرشه‌های پله‌ها و امنیت در برابر بارگذاری انفجاری با استفاده از الگوی شکست و روش‌های مختلف. در زیر به برخی از این موارد اشاره شده است.

مقاومت در برابر انفجار
انفجار در ساختمان

استفاده از الیاف FRP در مقاوم سازی سازه ها در برابر انفجار

از جمله مزایای استفاده از الیاف FRP در سازه های بتنی، کاهش تغییر شکل سازه، کرنش ها و اثرات تخریب در بتن است. مواد کامپوزیت FRP باعث کاهش تنش در میلگردهای داخل بتن شده و از جاری شدن میلگردها جلوگیری می کند. با توجه به مقایسه بین الیاف مختلف FRP برای مقاومت در برابر انفجار، الیاف یا مواد کربن، شیشه و آرامید به ترتیب بهترین عملکرد پلیمری را دارند.

در ویدیوی زیر، یک دیوار تقویت شده با FRP ضد انفجار (سازه ضد انفجار) آزمایش می شود:

فوم نانو

از مواد نانو فوم جدید برای افزایش مقاومت عناصر مختلف تیرها، ستون‌ها، دیوارها و دال‌ها و محافظت از ساختمان‌ها در برابر انفجار استفاده می‌شود. نانو فوم هایی با اندازه منافذ بیش از 10 نانومتر بهترین قابلیت جذب ضربه های قوی و امواج انفجار را دارند. هنگامی که منافذ به اندازه کافی کوچک هستند، این انرژی به طور ایمن در سراسر منطقه برخورد پراکنده می شود.

دیوارها و نرده های ضد انفجار

این تکنیک بهترین عملکرد را در آزمایشات انفجاری نشان داده است. در این روش دیوارهای مخصوص با خاصیت آیرودینامیکی بارهای ناشی از انفجار را با خیال راحت از پشت خود منحرف می کنند.
برای استفاده از تجهیزات الکتریکی در مناطقی که دارای گازهای قابل اشتعال هستند باید به نحوی از جرقه و در نهایت انفجار جلوگیری کرد. در این راستا استانداردهای الکتریکی مختلفی برای حفاظت در برابر انفجار در محیط‌های گازی قابل احتراق وجود دارد که از آن جمله می‌توان به حفاظت با غوطه‌ور شدن در روغن، حفاظت با هوای فشرده، حفاظت از طریق جلوگیری از نفوذ گازهای قابل اشتعال به تجهیزات و حفاظت بدون جرقه اشاره کرد. دپارتمان تجهیزات نفت و پتروشیمی شرکت فازیر بهینه ترین روش های تجهیزات ضد انفجار و قطعات الکتریکی سیستم های نفت و گاز به ویژه در صنعت CNG را ارائه می دهد.

بتن الیافی

بتن الیافی نوعی بتن است که از الیاف پلیمری ریز به همراه سیمان، آب، سنگدانه ها ساخته می شود. الیاف باعث افزایش چسبندگی، مقاومت کششی، کاهش ترک های بتن و افزایش نرمی بتن می شود. نوع الیاف و اندازه آنها به نوع بتن مورد استفاده و مقاومت کششی بستگی دارد. الیاف می توانند الیاف شیشه یا الیاف فلزی یا الیاف پلیمری پلی پروپیلن باشند و اندازه آنها معمولاً 3 تا 20 میلی متر است. این بتن علاوه بر داشتن کاربری های متنوع در ساخت بنادر و محوطه های ساحلی به دلیل شرایط خوردگی و بارهای سنگین، در ساخت بزرگراه ها و در شاتکریت (شاتکریت)، در برابر انفجار بسیار مقاوم است و می توان از ضربه نیز برای ساخت انفجار استفاده کرد. سازه های مقاوم بودن.

مواد ضد انفجار EXess

سیستم eXess یک شبکه مشبک بسیار بزرگ و نازک است که از آلیاژ آلومینیوم مخصوص ساخته شده است که قدرت انتقال حرارت بسیار مطلوبی دارد. از این مواد در مخازن و مخازن سوخت استفاده می شود. وظیفه اصلی مواد eXess دفع سریع گرما در مخزن و خاموش کردن شعله است. eXes ها همیشه فعال هستند، کارایی خود را در محیط های بسیار گرم حفظ می کنند، عمر مفید بالایی دارند، سریع نصب می شوند و از پوسیدگی مخزن جلوگیری می کنند.

این مطلب را هم بخوانید  ارزیابی عملکرد ستون های بتن مسلح با کامپوزیت های FRP در بارگذاری جانبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا