ساختمان

خطر کانال ها و شکستگی شریان های حیاتی را نباید دست کم گرفت

[ad_1]

احمد صادقی در حضور شهردار منطقه 19 سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران، شناخت مخاطرات در وهله اول و سپس تهیه نقشه راه برای کاهش ریسک و ارتقای آمادگی را از جمله راهبردهای اصلی سازمان 22 عنوان کرد. ستاد مدیریت بحران منطقه ای مدیریت یکپارچه واحد شهری آرزوی دیرینه شهرداری است که در حال حاضر در قالب ستاد مدیریت بحران محقق شده و فرصت مناسبی برای هم افزایی مدیریت شهری است.

معاون شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران با اشاره به وسعت شبکه انتقال آب و گاز و عبور آن از مناطق دارای گسل و قنات های زیرزمینی، گفت: به ویژه پس از حادثه، شکستگی لوله انتقال گاز و آتش سوزی ناشی از آن در شهران. محله شناسایی شدند.

وی تاکید کرد: به طور کلی تاب آوری و نوسازی شریان های حیاتی شهر تهران یکی از موضوعات مهم آمادگی در برابر مواقع اضطراری به ویژه زلزله است.

وی در تشریح تاریخچه ساختار مدیریت بحران در شهر تهران گفت: کاهش ریسک و افزایش تاب آوری شهر در برابر حوادث امری تدریجی و زمان بر است و باید با رویکرد جامعه محور و مشارکت شهروندان دنبال شود.

وی همچنین وجود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق را سرمایه ارزشمندی عنوان کرد که باید با جدیت بیشتری توسط ستاد مدیریت بحران در حوزه اصلی ماموریت خود پیگیری شود و به کاربری های متفرقه اختصاص داده نشود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: برای هر منطقه یک پایگاه مدیریت بحران پیش بینی شده است تا اهداف مدیریت بحران جامعه محور در سطح محله از طریق این پایگاه ها هدایت و عملیاتی شود، بنابراین همه پایگاه ها باید مورد توجه قرار گیرند. توسط ستاد مدیریت بحران فعال شد.» و شهرداران مناطق به عنوان روسای ستاد مدیریت بحران بر این امر نظارت دارند.

این مطلب را هم بخوانید  مقاوم سازی پی

آسیب پذیری شریان های حیاتی-افزایش مقاوم سازی

وی همچنین اولویت های مدیریت بحران در سال جاری را تدوین سند کاهش مخاطرات محلات، تشکیل جلسات ستادی فصلی، گسترش خانه های استقامت، انجام مانورهای عمومی و تخصصی، پیگیری تاب آوری شریان های حیاتی و کاهش مخاطرات مدارس با توجه به آمادگی ها برشمرد. طرح مدرسه را انجام داد

وی در پایان تاکید کرد: هر منطقه می تواند با شبیه سازی مدل ریسک خود به برآوردی از آمادگی منطقه در برابر حوادث و بلایا دست یابد.

پیمان قربانی شهردار و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه 19 پس از بازدید از بخشهای مختلف مرکز و آشنایی با سامانه های موجود در خصوص مخاطرات شهر تهران گفت: با وجود تلاش های صورت گرفته در حوزه مدیریت بحران، متاسفانه در صورت بروز بحران در پایتخت، نه تنها جمعیت ساکن در آن، بلکه کل ایران درگیر این موضوع می شود که این امر نیازمند اقدامی اساسی برای تهران به عنوان پایتخت کشور است.

وی گفت: ساکنان هر منطقه از شهر تهران دارای ویژگی ها و رفتارهای اجتماعی متفاوتی هستند به طوری که 99 درصد جمعیت منطقه آذری زبان هستند و بیشتر آنها در خانه های کوچک و مناطق کوچک زندگی می کنند و دارای روابط اجتماعی در هم تنیده و قبیله ای هستند.

رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه 19 گفت: ویژگی های حریم و نفوذپذیری منطقه باعث می شود در مواقع بحران با هجوم مردم برای ارائه تسهیلات مواجه شویم، بنابراین سناریوهای مختلفی برای هر منطقه با توجه به ویژگی های هر منطقه طراحی می شود. منطقه و 38 معیار و مدیریت بحران در شهر تهران ضروری تلقی می شود.

این مطلب را هم بخوانید  رزین اپوکسی چیست؟ | مقاوم سازی افزایشی

وی افزود: در برنامه سوم که در حوزه برنامه ریزی در حال تدوین است باید اطلاعات هر منطقه وارد شود به عنوان مثال در منطقه 19 با ذینفعان و گروه های مختلف مصاحبه می شود که باید حوزه برنامه ریزی را در خصوص حساس سازی کنیم. امنیت تهران.” .

شهردار منطقه 19 با اشاره به لزوم توجه به حمل و نقل در مواقع بحران گفت: محل سکونت مدیران عموماً از مراکز مدیریتی آنها دور است که این امر نیازمند طراحی سناریو است تا مدیران و کارشناسان ارشد بتوانند خدمات و خدمات خود را در منطقه ارائه کنند. کوتاه ترین زمان ممکن.” مدیریت اضطراری در منطقه

پیمان قربانی در پایان گفت: ابزارهای موجود برای دستیابی به مدیریت یکپارچه شهری کافی نیست و برای تحقق این امر باید گوش به فرمان تمامی نمایندگان سازمان های تخصصی و عمومی، اعضای ستاد مدیریت بحران کشور بود. هر محله، ناحیه و منطقه».

منبع: اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا