ساختمان

ایمن سازی 414 تقاطع شریان های حیاتی پایتخت

[ad_1]

ایمن سازی شریان های حیاتی شهر تهران به ویژه در محله هایی که در زیر زمین با یکدیگر تلاقی دارند برای جلوگیری از تکرار حادثه شهری ضروری است و این موضوع هم اکنون در دستور کار سازمان های متولی قرار دارد.

به گزارش ایسنا، احمد صادقی در سلسله برنامه های آشنایی شهرداران مناطق با وظایف روسای ستاد مدیریت بحران که با حضور شهردار منطقه 7 و هیئت همراه برگزار شد، گفت: گاز. و مخابرات از حساسیت بالایی برخوردار است و فرونشست زمین در اثر عوامل مختلف از جمله ایجاد حفره های ناشی از شسته شدن خاک در اثر فرسودگی لوله های آب و یا عبور از قنات های سرگردان می تواند اتفاقاتی مشابه حادثه شهر را تکرار کند. از این رو 414 نقطه دارای تقاطع و محل حساس شناسایی و برنامه ایمن سازی شریان های حیاتی از جمله نصب دریچه های قطع گاز در دستور کار سازمان های خدمات رسان قرار گرفت که باید به صورت مستمر اجرا شود.

شریان حیاتی-مقاومت-افزایش

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه حوزه مدیریت بحران نیازمند توجه بیشتر است به ویژه با رشد و توسعه شهر در سال‌های اخیر از یک سو و بروز حوادث و مخاطرات جدید، نیازمند توجه بیشتر است. آسیب‌پذیرتر افزود: بر اساس توصیه‌های جهانی باید از اجرای برنامه‌ها با رویکرد کاملاً متقابل به سمت برنامه‌هایی با رویکرد مدیریت ریسک و کاهش ریسک که متکی بر اجرای طرح‌های پیشگیرانه است، حرکت کرد. اهداف شهر

معاون شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران تاکید کرد: بر این اساس ارزیابی ریسک بسیار حائز اهمیت است و سند کاهش ریسک محلات بر همین اساس تهیه شده است.

این مطلب را هم بخوانید  زلزله کرمانشاه فاجعه بود یا تخریب بیمارستان نوساز؟

به گزارش شهرنوشت، وی با بیان اینکه 38 شاخص آسیب پذیری در این سند گنجانده شده و راهکارهای اجرایی آن با استفاده از نظرات اهالی محله ارائه شده است، افزود: این اقدامی بی بدیل است که برای اولین بار در کشور در تهران تجربه می شود. ” الگویی برای شهرهای دیگر نیز خواهد بود و خواهد بود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا