ساختمان

اولین اتاق سیار تمیز جهان را بسازید

[ad_1]

در برخی موارد، برخی از موسسات و دانشگاه ها فقط یک یا چند بار نیاز به استفاده از اتاق تمیز دارند. همچنین، گاهی اوقات این اتاق ها باید در مناطق باز دورافتاده طراحی شوند. تا کنون چنین کاری مستلزم هزینه های بالایی بوده و به همین دلیل پیشبرد تحقیقات علمی را با مشکل مواجه کرده است. اما بالاخره راهی برای ایجاد این اتاق ها به صورت سیار و قابل حمل پیدا شده است.

یک شرکت آلمانی با استفاده از الیاف کربن تقویت‌شده با پلیمر، قاب‌های محکمی ساخته است که می‌تواند با آلومینیوم برای ایجاد اتاق‌های تمیز استفاده شود. نتیجه ساخت اتاق های تمیز در ابعاد 3 در 3 در 4 متر است که تنها در نیم ساعت راه اندازی می شوند.

پس از راه‌اندازی این اتاق‌ها که CAPE نامیده می‌شوند و آب‌بندی درب‌های آن‌ها، می‌توان سیستم‌های تهویه/تصفیه را در آن‌ها نصب و فعال کرد.

این اتاق سیار تمیز گواهینامه ISO مورد نیاز را نیز دریافت کرده و میزان آلاینده هایی مانند گرد و غبار، میکروب های معلق و بخارات مایعات محیطی بسیار کم و در محدوده مجاز تعریف شده است.

بدنه اتاق سیار تمیز در صورت لزوم قابل شستشو و استریل می باشد. این نیز باعث خروج گاز نمی شود. ترکیبات به کار رفته در تولید بدنه این اتاق تمیز اگرچه مانع از جریان هوا نمی شود اما از ورود باکتری ها و ذرات معلق جلوگیری می کند. امکان راه اندازی این اتاق در ابعاد بزرگ و کوچک بنا به انتخاب مشتریان وجود دارد.

این مطلب را هم بخوانید  مقاوم سازی پی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا