ساختمان

آخرین آمار کشته ها و تلفات زلزله آذربایجان شرقی چقدر است؟

[ad_1]

در پی وقوع زمین لرزه 5.9 ریشتری در شهرستان میانه و کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان و با گذشت بیش از 15 ساعت از وقوع این حادثه، آمارهای ضد و نقیضی از تعداد تلفات این زمین لرزه توسط منابع خبری منتشر می شود. آمارهای منتشر شده از تلفات زمین لرزه در منابع رسمی و غیر رسمی بین پنج تا شش نفر متغیر است.
در حالی که برخی منابع خبری مدعی شده اند تعداد کشته شدگان زلزله میانه به شش نفر رسیده است، مشاهدات عینی خبرنگار ایسنا در بیمارستان میانه حکایت از زنده بودن نفر ششم دارد.

آخرین آمار کشته ها و تلفات زلزله آذربایجان شرقی چقدر است؟
زلزله آذربایجان

همچنین محمدباقر هنر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی نیز دقایقی پیش در گفت وگو با ایسنا، گفت: آمار کشته شدگان این زمین لرزه همچنان پنج نفر است. و بقیه مجروحانی که صبح امروز در بیمارستان بستری بودند همگی از بیمارستان ترخیص شده اند.
وی با اشاره به مجموع مصدومان زلزله شهرستان میانه تا ساعت 17 امروز گفت: 120 مصدوم مربوط به شهرستان میانه و 250 مصدوم مربوط به شهرستان سراب بودند که همگی به صورت سرپایی مداوا شدند. محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر فرزاد رحمانی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین آمار از تعداد تلفات زلزله در شهرستان میانه گفت: تعداد مصدومان زلزله همچنان پنج نفر است و بنا به بازدید ما، گفته می شود زنی که به عنوان ششمین نفر در این حادثه جان باخت در بیمارستان بستری و زنده است، خاطرنشان کرد: با توجه به مجوزهای فوتی صادر شده از سوی پزشکی قانونی استان، تعداد فوتی های این حادثه پنج نفر است.» وی با اشاره به آخرین آمار مجروحان این حادثه گفت: تاکنون 530 نفر در این حادثه مجروح شده اند که 28 نفر در بیمارستان بستری و مابقی ترخیص شده اند.
رحمانی افزود: 16 نفر از مصدومان شهرستان میانه و مابقی اهل شهرستان سراب هستند.

این مطلب را هم بخوانید  زلزله کرمانشاه فاجعه بود یا تخریب بیمارستان نوساز؟

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا